Strony

25 maja, 2026

Cieniowany sweterek

 


Dzień dobry🌞

Może nie czas na ciepłe swetry chociaż  i lato potrafi być bardzo chłodne. Od jakiegoś czasu wykorzystuję przydasie a mam ich pełną skrzynię i najwyższy czas by zrobić miejsce na nowe włóczki.

 

Nowy sweterek jest z resztek włóczki New Murano kolor 08 i Nako Mohair Delikate Color Flow. Obie te włóczki są cieniowane w podobnej tonacji i układają się w nieregularne pasy. Mają różną grubość : Murano jest bardzo gruba a Nako bardzo cienka i cienka bo ma nieregularną grubość.


Stąd też dwie techniki dziergania. Grubszą dziergałam na drutach nr 5 a cieńszą szydełkiem nr 4. Musiałam dodać cieńszą włóczkę bo Murano przerobiłam do samego końca nitki :-) a chciałam mieć długie rękawy chociaż 3/4.


Sweter ma prosty fason, rękawy z bufką o długości 3/4 , mały dekolt  caro . Jest w rozmiarze 42. 


Pomysł swetra rósł wraz z drutowaniem i trzeba było coś wymyślić by przedłużyć rękawy.  I tak powstały ażurowe kwiatowe bufki z Nako  na szydełku . Dół swetra też szydełkowo wykończyłam. Tu poniżej przód i tył sweterka :



Myślę , że fajnie wyszło i sweter będzie i lekki i ciepły i niepowtarzalny. Jeżeli chcecie zobaczyć sukienkę bezrękawnik z Murano to zapraszam do starszego postu : KLIK

Takie cieniowane włóczki bardzo lubię i na szydełko i na druty - deseń sam powstaje a przejścia kolorów są niespodzianką trochę. 

Życzę Wam miłego tygodnia 🌞 A wodne irysy w rozkwicie w Parku Zaczarowanej Dorożki w Krakowie :-)




Bądźcie zdrowi  ❤️

  🌿🌷☔🌲🌞☔🌳🌼

Bożena 

8 komentarzy:

  1. Piękne kolory! Fajny sweterek, bardzo mi sie podoba ten pomysł z ażurowymi bufkami, wyszło bardzo oryginalnie i ciekawie :).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam 🌞

      Usuń
  2. Przepiękny sweter, podziwiam Twoj zapał i szybkość, fajna kombinacja wloczek a rękawy bardzo pomysłowe, pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam 🌞

      Usuń
  3. Piękny sweterek i śliczne kolorki:) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam 🌞

      Usuń
  4. Anonimowy21:44

    Cudowny świetny

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za zostawione opinie o moim blogowaniu :-)