Strony

08 czerwca, 2026

Pudełka na chusteczki

 


Dzień dobry🌞

Czasami odrzucam szydełko czy druty na kilka dni i powstają wtedy dekoracje w innej technice. Polubiłam masę plastyczna Fimo , która schnie na powietrzu i odciski z form silikonowych. 

Potrzebujemy gotowych drewnianych pudełek do decoupage , farby akrylowe, bezbarwny lakier , masę plastyczną i foremki . Można też samemu tworzyć wzory z masy bo jest jak lekka plastelina i łatwo poddaje się formowaniu.



Jestem alergikiem więc w moim domu zawsze są pod ręką higieniczne chusteczki. Pudełka sklepowe są bardzo często ładne i kolorowe ale postanowiłam je zamknąć w czymś bardziej dekoracyjnym ,bo jak wiecie , dekoracje nawet najmniejsze tworzą przytulność domu.  



Moje pudełka są otwierane od góry i pasują do gotowych pudełek z chusteczkami do 150 sztuk w podwójnej warstwie. Kupiłam je na Allegro za niecałe 20 zł każde. 

Pierwsze pudełko jest z różami w złotej poświacie . Jasne i ciepłe. Farbę nakładałam nierówno bo tak ostatnio preferuję. Liście i róże są z odcisków.  


Drugie pudełko jest brązowe z prześwitami czerwieni i złota . Trochę tego na zdjęciach nie widać. Ornamenty są też z odcisku z form. 

🌞🦋🌞

Pudełka wysyłam na blogową zabawę u Splocika. Warto tam zaglądać by się zainspirować pomysłami innych Uczestniczek/ków . Na czerwiec mamy trzy założenia zabawy i myślę , że tym razem spełniam wszystkie . Jedno z pudełek jest w odcieniach żółtego . Prace wykonywałam etapami więc zacytuję piękną sentencję  "każda praca jest możliwa do wykonania , jeśli podzielić ją na małe odcinki - Abraham Lincoln ". I na koniec - pudełka są praktyczną małą dekoracją domu.


🌞🦋🌞

A na działce mojej koleżanki - różaneczniki w rozkwicie 



Bądźcie zdrowi  ❤️

  🌿🌷☔🌲🌞☔🌳🌼

Bożena 

5 komentarzy:

  1. Bardzo podobają mi się te chusteczniki :)
    Podziwiam Twoją pracę i jej efekty. :)
    Miło mi, że bawisz się u mnie :)
    Twój link i fotka znajdą się w podsumowaniu czerwca.
    Pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam 🌞

      Usuń
  2. Bardzo oryginalne chusteczniki , takie w stylu retro, pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam 🌞

      Usuń
    2. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam 🌞

      Usuń

Bardzo dziękuję za zostawione opinie o moim blogowaniu :-)