14 lipca, 2016

Zielone szydełkowe podkładki pod kubki


Drobiazgi budują atmosferę naszego domu i czynią go piękniejszym, przytulniejszym. Są tak ważne jak łóżko czy pralka. Tak myślę.

Chyba w każdym domu używane są kubki. Bardziej praktyczniejsze od szklanek i filiżanek, bardziej wytrzymałe. W prosty i szybki sposób możemy je ozdobić , podkreślić ich kształt i urok.

Proponuje szydełkowe podkładki, podstawki pod kubki. Nurtowało mnie czy prawidłowa nazwa to  podstawka czy podkładka. Sprawdziłam w encyklopedii PWN i na jedno wychodzi. Jak kto woli. Podkładka wg encyklopedii " to co jest podłożone pod coś" a podstawka to " rzecz , na której coś stoi".

Szydełkowe podkładki wykonane są z bawełnianej włóczki Supreme Cotton mercerised firmy Inter-Fox z Częstochowy w kolorze zielonym. Zdjęcie nie oddaje koloru, niestety. To kolor intensywny i jasny i ciepły.

Na 10 podkładek zużyłam niecałe 2 motki po 50 g o długości nitki 125m. 
Podkładki mają średnicę 11 cm. Szydełko nr 3,25.

Zaczynamy


 8 oczek łańcuszka zamykamy w kółko

3 o.ł. = 1 słupek + 23 słupki3 o.ł. + 2 słupki , łączone górą + 4 o.ł. + *3 słupki łączone górą + 4 o.ł.*


elementów jest 8


 3 o.ł= 1 słupek + 4 o.ł. + o.ścisłe w środku łuku rzędu poniżej + 4 o.ł. + *1 słupek w oczku potrójnych słupków rzędu poniżej + 4 o.ł. + o.ścisłe + 4 o.ł.*


1 półsłupek (wbite szydełko w górę słupka rzędu poniżej) + 8 o.ł. i powtarzamy

mamy 8 łuków

na każdym łuku robimy
2 o.ł. +* 9 słupków+ o.ścisłe + 2 o.ł*

od * do * = powtarzamyDla tych co wolą schematy nieudolnie narysowałam wzór, który powstał w mojej głowie


Podkładki są proste do wydziergania i można je zrobić w parę godzin a umilą nam czas spędzony przy kawie czy herbacie. Zachęcam:-)

podkładki - post z 1.07.2016
podkładki - post z 20.04.2016

2 komentarze:

  1. Przepiękne! Gdybym tylko ja miała do tego talent no i cierpliwość... :). Pozdrawiam ciepło.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myśle,ze po prostu trzeba wziasc szydełko w ręce i działać. To na prawdę prosty wzór i można od tego zacząć a podstawy w zakładce dla chętnego nic trudnego. Proszę mi wierzyć ja nie mam cierpliwości żadnej a szydełkuję już dość długo. Robótki się kocha lub nie i nic więcej. Tylko trzeba zacząć dziergać do czego gorąco zachęcam:-) bardzo dziekuję za miły komentarz:-)

      Usuń