23 czerwca, 2016

Sweterek dla labradora - część 2 .


Zszycie i szydełkowe wykończenie

 


Wcześniej musimy dorobić  boczne pojedyncze ściągacze pod guziki przy ściągaczach części grzbietowej i szyjnej. Tak jak na zdjęciu obok.


Ściągacze są wysokie na 3 cm.Oczka dobieramy bezpośrednio z robótki.


Zszycie mamy tylko jedno. Boczny ściągacz części szyjnej doszywamy do ściągacza części grzbietowej.

Tak na fotografii poniżej.
Pomarańczowe wykończenie ma dwa rzędy.

Pierwszy rząd  to półsłupek + 1 oczko łańcuszka a przy górze ściągaczy same półsłupki robione na cieńszym szydełko. Wszystko by po to by sweterek dobrze się rozciągał i dopasowywał do obłości labradora a ściągacze były bardziej sprężyste.


Uwagi wymaga część ubranka przy ogonie. Wdziergałam tu splot kwiatków. Ten ścieg dotyczy rzędu pierwszego. Robimy rzędy nawracające. W miejscu oznaczonym 1 kończymy półsłupki, robótkę odwracamy i robimy rząd 2 na fotografii poniżej. Odwracamy i robimy rząd nr 3.Rząd 2 - 1 słupek + 3 oczka łańcuszka , 2 słupki wbite w podstawę ,łączone górą + 3 słupki wbite w 1 oczko i łączone górą +3 słupki wbite w 1 oczko i łączone górą + 3 oczka łańcuszka , 2 słupki wbite w podstawę , łączone górą + 1 słupek

Rząd 3 -  5 oczek łańcuszka + 3 słupki z 1 oczka , łączone górą + 3 oczka łańcuszka +3 słupki z 1 oczka , łączone górą + 5 oczek łańcuszka + oczko ścisłe  wbite w słupek poniżej

Mamy 4 kwiatki i dalej przerabiamy półsłupkami kształt sweterka.


Drugi rząd to oczka rakowe czyli półsłupki robione do tyłu od lewej do prawej. Szydełko wbijamy w co drugie oczko, nawijamy nitkę, przeciągamy = mamy 2 pętelki. Przeciągamy nitkę przez 2 pętelki = 1 pętelka. Powtarzamy.Przy ściągaczach gdzie będą guziki robimy dodatkowy łańcuszek na 5 oczek lub więcej lub mniej w zależności jak duże mamy guziki.

Na golfie przyszyłam dwa guziki w różnych rozmiarach. Kto powiedział , że muszą być jednakowe?
Nie słyszę ... więc tak zostanie.


Pacha musi być luźna i tak u mnie wygląda

Kolejny sweterek - ubranko dla labradora skończone.

 W kwietniu a dokładnie 24 .04.2016 opublikowałam post opisujący ubranko dla labradora oraz ubranka dla yorków.


 A Lilly już czeka... Czy będzie zadowolona?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz